Seiten

20.04.2010

Liga prvaka: Inter korak bliže finalu

Tim iz Milana na domaćem terenu savladao Barçu sa 3:1

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Inter je u Milanu pobijedio Barcelonu sa 3:1.

Golove za Inter postigli su Sneijder (30.), Maicon (48.) i Milito (61.), dok je jedini pogodak za Barcelonu postigao Pedro Rodriguez (19.).

Inter je ostvario pobjedu nad favoriziranom Barcelonom i stekao veliku prednost uoči revanša u Španiji.

Izabranici Josea Mourinha odigrali su disciplinirano tokom cijele utakmice, potpuno zaustavivši napadače Barcelone Zlatana Ibrahimovića i Lionela Messija, koji za 90. minuta nije pokazao ništa.

No, početak meča pripao je gostima iz Katalonije, koji su u 19. minuti poveli sa 0:1. Maxwell je prošao s lijeve strane i ubacio na 11 metara, odakle je Pedro preciznim udarcem savladao Julia Cesara.

Inter je izjednačio u 30. minuti preko Sneijdera, koji je iskoristio dodavanje Milita i sa desetak metara zatresao mrežu.

Italijanski tim došao je u vodstvo u 48. minuti preko Maicona, a konačnih 3:1 postavio je Diego Milito u 61. minuti.

Posljednjih dvadesetak minuta proteklo je u potpunoj opsadi gola Intera, ali je odbrana italijanskog tima izdržala sve napade evropskog prvaka.

Uzvratni susret na rasporedu je 28. aprila u Barceloni.

U drugoj utakmici polufinalu sutra u Münchenu igraju Bayern - Lyon.